Tutireceptek.hu fejléc

Bableves korianderrel és gépsonkával recept

Kategória:
 Levesek

Hozzávalók:

# 20 dkg fehérbab
# 2 nagy sárgarépa
# 2 kisebb fehérrépa
# 1 hagyma
# 1 gerezd fokhagyma
# 1,5 dl tejszín
# 15 dkg gépsonka
# 2 kávéskanál őrölt koriander
# 2 kávéskanál őrölt szerecsendió
# 1 púpos kanál ételízesítő
# bors
# liszt
# 1 evőkanál olívaolaj

Elkészítés:
Az előző este beáztatott babot felteszem főni, és mikor majdnem készre puhult, hozzáadom a kicsi kockákra felvágott sárga- és fehérrépát, zúzott fokhagymát, belereszelem a hagymát, és végül befűszerezem. Ha a zöldségek már megpuhultak, akkor behabarom a tejszínnel. Olívaolajban megpirítom a gépsonkát, amit kis kockákra vágtam, és a levesbe teszem.

Tanácsok:
Megjegyzés:
El lehet hagyni a gépsonkát, és helyettesíteni krumpligombóccal, vagy a kettőt együtt levesbetétként hozzáadni, így mint egytálételt felszolgálni.


A receptet beküldte: rohangya

Ha ez a recept elnyerte tetszésed, talán ezek is érdekelhetnek:

» Bableves cipóban » Tejfölös szárazbableves » Borjúhúsos-bableves » Káposztás bableves
» Bableves szalonnával » Korhely bableves » Kolbászos fejtettbableves » Hideg zöldbableves
» Brokkolis zöldbablevesem » Tejfölös zöldbableves » Zöldbableves betyárosan » A legfinomabb bableves
» Kolozsvári bableves » Sütőtökös bableves » Betyár zöldbableves » Galyasági bableves


Amennyiben még nem tetted meg, most feliratkozhatsz heti hírlevelünkre, melyben a tutireceptek.hu weboldalra felkerült friss receptekről tájékoztatunk. Itt add meg e-mail címed:
Iratkozz fel friss receptjeinket tartalmazó RSS csatornánkra: http://www.tutireceptek.hu/rss
Kövess minket a Twitteren!
Lájkolj minket a Facebookon!


Minden jog fenntartva © 2012, www.tutireceptek.hu | Jogi nyilatkozat | Médiaajánlat | Sitemap | Kapcsolat: info(kukac)tutireceptek.hu