Tutireceptek.hu fejléc

tejben főtt metélt recept

Kategória:
 Tésztafélék
 Sütemények, édességek

Hozzávalók:
7.5 dl tej
25 dkg cérnametélt
3 tojás
4-6 púpozott evőkanál cukor
1 cs vaníliás cukor
maréknyi mazsola

A forma kikenéséhez 2 dkg vaj
1-2 evőkanál zsemlemorzsa
a tetejére vaníliás cukor

Elkészítés:
A tejet fazékban felforraljuk, a tésztát belerakjuk, 1-2 percig kevergetve forraljuk, pontosabban addig, amíg a tésztát a tej mindenhol el nem lepi. A tűzről lehúzzuk, szorosan lefedjük és hűlni hagyjuk. Ezalatt a tészta az összes tejet magába szívja.
A tojások sárgáját a cukorral és a vaníliás cukorral jól elkeverjük, végül beleforgatjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét is.
Egy kisebb tűzálló tálat vajjal kikenünk, zsemlemorzsával meghintünk, a tésztás keveréket egyenletesen beleterítjük. Előmelegített sütőben, közepes lánggal kb. 25 percig sütjük. Melegen kockára vágva a vaníliás cukorral meghintve tálaljuk.

Tanácsok:
Igazán egyszerű és tényleg finom. Nem az a nagyon édes fajta, pont jó.

Én mazsolából elég sokat teszek bele és van hogy megbolondítom egy kis magozott meggyel is, de bármi más is jó bele. pl. csokidarabok, aszal gyümölcs darabok, fantázia kérdése.


A receptet beküldte: arwenn

Ha ez a recept elnyerte tetszésed, talán ezek is érdekelhetnek:

» Epres habos metélt hidegen » Walesi sajtos metélt » Habos palacsintametélt » Cukorborsós metélt
» Olasz metélt » Almás-barackos sült metélt » Bakonyi palacsintametélt » Diós-paradicsomos metélt
» Pikáns metélt » Csirkemáj tejben párolva » Majorannás metélt » Édes sült metélt
» Szardíniás metélt » Citromos metélt » Amszterdami húsos metélt » Piros sajtos metélt

Minden jog fenntartva © 2026, www.tutireceptek.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Sitemap | Kapcsolat: info(kukac)tutireceptek.hu | WebMinute Kft.