Tutireceptek.hu fejléc

Brokkolis almaszósz (7 hónapos kortól) recept

Kategória:


Hozzávalók:
- egy marék brokkoli
- 1/2 édes alma
- egy csipet só
- 1 tk. rízsliszt

Elkészítés:
A brokkolit megtisztítjuk, rózsákra szedjük, majd enyhe sós vízbe feltesszük főni. Amikor félig megpuhult, hozzáadjuk a megtisztított, meghámozott és kockára vágott almát, majd az egészet készre pároljuk. Ha a brokkoli megpuhult, az egészet pürésítjük, majd a teáskanál rízsliszttel összeforraljuk.

Tanácsok:
A pürésítés előtt adhatunk hozzá egy mogyorónyi margarint, amitől finomabb ízt kap.
Az elkészült püré 200 gramm, azaz egy bébi étel üvegnyi adag.

Elkészítési idő: 20 perc

A receptet beküldte: Kedveske

Ha ez a recept elnyerte tetszésed, talán ezek is érdekelhetnek:

» Brokkolis Orecchiette » Sajtos-brokkolis pulyka » Brokkolis-sajtos sonka » Sajtos-brokkolis csirke
» Brokkolis sült tészta » Brokkolis borda » Brokkolis-nudlis egytál » Brokkolis szendvicskrém
» Brokkolis-sonkás penne » Brokkolis krumpligombóc » Brokkolis krumpli husival » Brokkolis zöldbablevesem
» Brokkolis lepénykék » Sütőtökpüré ( 5-6 hónapos) » Brokkolis csirkém » Brokkolis csirkemell


Amennyiben még nem tetted meg, most feliratkozhatsz heti hírlevelünkre, melyben a tutireceptek.hu weboldalra felkerült friss receptekről tájékoztatunk. Itt add meg e-mail címed:
Iratkozz fel friss receptjeinket tartalmazó RSS csatornánkra: http://www.tutireceptek.hu/rss
Kövess minket a Twitteren!
Lájkolj minket a Facebookon!


Minden jog fenntartva © 2012, www.tutireceptek.hu | Jogi nyilatkozat | Médiaajánlat | Sitemap | Kapcsolat: info(kukac)tutireceptek.hu