Tutireceptek.hu fejléc

Töltött tök Nóci módra recept

Kategória:
 Egytálételek

Hozzávalók:
3-4 db tök
1 fej vöröshagyma
30 dkg darált hús
2 db sárgarépa
1 db krumpli
2 tojás
3 kanál tejföl

oregano
olaj

Elkészítés:
A tököket meghámozom,hosszában kettévágom,kitisztítom a közepét.Egy tűzálló kiolajozott edényben vagy tepsiben elhelyezem őket.
Az apróra vágott hagymát,sárgarépát,darált húst,krumplit és a tök felhasználható kihámozott részeit megdinsztelem,fűszerezem.
A töltelékkel megtöltöm a tököket,felöntöm egy kis vízzel,lefedem a fedővel vagy alufóliával.200 fokon sütöm.
Amikor a tökök megpuhulnak,leöntöm a kikevert tojással és tejföllel.Lefedetlenül visszateszem a sütőbe hogy egy kis színt kapjon.
Jó étvágyat!:)


A receptet beküldte: Holdsugár83


Ha ez a recept elnyerte tetszésed, talán ezek is érdekelhetnek:

» Piskóta Nono módra.) » Galyasági töltött pecsenye » Jugó kifli magyar módra » Házinyúl francia módra
» Töltött párizsi » Velővel töltött csirke » Gombás töltött csirke » Húsos töltött burgonya
» Töltött kókuszos sütemény » Omlett Justy módra » Sonkás töltött tojás » Almás töltött virsli
» Csirkemáj kínai módra » Ravioli (kínai módra) » Tojással töltött húslabdák » Gombaleves Tamás módra


Minden jog fenntartva © 2025, www.tutireceptek.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Sitemap | Kapcsolat: info(kukac)tutireceptek.hu | WebMinute Kft.