Tutireceptek.hu fejléc

Rakott krumpli Mesi módra recept

Kategória:
 Húsételek

Hozzávalók:
1 kg krumpli
fél kg darált hus
2 dl főzőtejszín
sajt
Knorr Rafinéria tepsis tészta alappor

Elkészítés:
A krumplit meghámozzuk, mossuk, felkarikázzuk. A hust leöblitjük. Egy hőálló tálat kivajazunk, a krumpli egy részét az aljára tesszük, rárakunk egy réteg hust. Izlés szerint adhatunk hozzá fűszert, nekem nagyon bevállt az Olasz fűszerkeverék. (ez a neve)Majd ujabb sor krumpli és hus, addig amig el nem fogy.

Egy edénybe beleöntjük az alapport, 5 dl vizet és a 2 dl főzőtejszint. Melegitjük és habverővel addig kavargatjuk amig felforr és összesűrűsödik. Végül a krumplis husra öntjük, sajtot reszelhetünk rá.

Rátesszük a tál tetejét és sütőben 50, max. egy óra alatt sütjük.

Elkészítési idő: 60 perc

A receptet beküldte: emese24


Ha ez a recept elnyerte tetszésed, talán ezek is érdekelhetnek:

» Csirkemell Edit módra » Gombás rakott csirke » Sült rakott csirkemell » Töltött krumplifánk
» Húsos rakott karfiol 2. » Rakott hús » Lecsó Judit módra » Serpenyős krumpli
» Almás-mákos rakott tészta » Rakott túrósburgonya » Fűszeres rakott gomba » Savanyú krumplileves
» Magyaros tepsis krumpli » Gőzgombóc Kati módra » Grízpuding DUKAN módra » Del-amerikai rakott rizs


Minden jog fenntartva © 2025, www.tutireceptek.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Sitemap | Kapcsolat: info(kukac)tutireceptek.hu | WebMinute Kft.